Klub Velká Kobra Sedlčany, zapsaný spolek

 

motto: Člověk se naučil létat v povětří jako pták,

            plavat pod vodou jako ryba,

            ale ještě se musí naučit žít na zemi jako člověk.

 

Klub byl založen v roce 1985, má v současné době 11 stálých členů a velké množství příznivců, kteří nám pomáhají v naší činnosti.

Od roku 1989 jsme zaregistrováni u MVČR jako zájmové sdružení. Klub má svůj znak, vlajku, hymnu a stanovy, kterými se řídí. Od roku 2000 máme i své internetové stránky.

Náplní klubu jsou akce pro děti, spolupráce s dalšími spolky ve městě a samozřejmě klubová činnost. Našimi partnery jsou především sedlčanští ochotníci, KDJS, MC Petrklíč, Městská knihovna Sedlčany, skauti, Tomíci, ...

 

Z naší činnosti:

- Putování za pohádkou - pro nejmenší děti je připravena pohádková cesta s úkoly a soutěžemi

- Dětský maškarní rej - již od roku 1993 provází děti, odpolednem plným písniček, některá známá pohádková postavička.  Nechybí ani soutěže, jak v sále, tak ve vestibulu. Maškarní se odehrává v sále Kulturního domu Josefa Suka v Sedlčanech.

- Mikulášská nadílka - navštěvujeme všechny školky, MC Petrklíč a další zájemce.

 

- Sportovní akce - fotbalová utkání, nohejbalové turnaje, tenis. Pravidelně se zúčastňujeme Pochodu Praha - Prčice, jenž jsme pojali jako recesi a na cesty se vydáváme například jako doktoři, vězni, pionýři nebo námořníci. Další sportovní aktivitou je cyklistika. Jednou týdně vyrážíme do okolí Sedlčan na menší vyjížďky a vyvrcholením bývá letní několikadenní výjezd po Čechách. Tato tour začala v roce 1997. Tradiční bývá také silvestrovský výšlap na šumavský Boubín a další výlety po Šumavě.

- Kulturní akce - mezi kulturní akce bychom mohli zahrnout především naše společné dovolené (Krkonoše, Beskydy, ...), víkendy (Častoboř, Vášův Mlýn), Silvestr a Velikonoce (Pravětín) a vánoční posezení spojené s procházkou zimní krajinou. Podnikli jsme i zajímavé zájezdy především do Prahy (výstava Republika, prohlídka Pražského hradu, prohlídka Muzea Karlova mostu) ale i jiných míst v Čechách (Červená Lhota, Zvíkov, Vítkův Hrádek, ...).

Také zajišťujeme pořadatelskou službu při prodloužených tanečních kurzech pořádanými paní Horvátovou v Kulturním domě.